
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 180 pF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.33 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2027
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03744
Ext.Price$0.03744
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03744 | $0.03744 |
| 10 | $0.01872 | $0.18720 |
| 50 | $0.01713 | $0.85650 |
| 100 | $0.01568 | $1.56800 |
| 500 | $0.01435 | $7.17500 |
| 1000 | $0.01313 | $13.13000 |
| 3000 | $0.01202 | $36.06000 |
| 5000 | $0.01100 | $55.00000 |
| 10000 | $0.01007 | $100.70000 |
| 30000 | $0.00921 | $276.30000 |
